O MNĚ

Radek je bývalý finanční manažer, kterého před lety zasáhl příběh vzdálené rodinné příbuzné. S třemi desítkami dluhů po splatnosti a milionovým dluhem se na něj obrátila s probou o pomoc. Její situace ho zasáhla natolik, že se rozhodl pomoct nejen jí, ale i dalším s podobným osudem a začít odkrývat český dluhový a exekuční byznys.

Ve finančních vodách se pohyboval více jak 12 let. Za finanční řízení zodpovídal například ve společnostech Pivovary Staropramen a IBM. Předurčil jej k tomu zájem o finance již od raného věku a následné studium financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Jako vedlejší specializaci si zvolil sociální politiku. 

V roce 2014 přišel zlom, kdy vyměnil korporátní svět za ten neziskový. Ve spolupráci s Otevřenou společností, o.p.s. pak v roce 2016 realizoval v tuzemsku i zahraničí oceňovaný projekt Mapa exekucí.  Od roku 2015 také spolupracuje s Úřadem vlády ČR, kde působí při Agentuře pro sociální začleňování jako expert na dluhovou problematiku.

Za své počínání jako jeden z mála Čechů získal členství v celosvětové síti sociálních inovátorů Ashoka Fellows network, ve které ČR zastupuje od roku 2018.

Jeho cílem a snem je Česko bez nemravného dluhového byznysu a s tím související potřebná změna legislativy, pomoc všem lidem v tíživé finanční situaci a dluhová prevence a osvěta jako samozřejmost, nikoli jako ad hoc řešení.

V mezičase objevuje nová místa ze sedla trekového kola, hraje volejbal nebo vede nad sklenicí dobrého piva debaty se svými přáteli. 

NAPIŠTE MI

Sečtěte a zaokrouhlete (0 + 0) *

Nahoru